Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

Logo obchodów Jubileuszowych: napis 50 lat historii WBBiB

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

O KONFERENCJI

Wydarzenia 2020 roku nie pozwoliły nam świętować 50-lecia naszego Wydziału, wcześniej funkcjonującego jako Instytut Biologii Molekularnej (IBM). Mamy jednak nadzieję, że będzie to możliwe w nieodległej przyszłości. Wierzymy, że 23 oraz 24 września 2021 roku będziemy się mogli wszyscy spotkać na naszym Wydziale, na III Kampusie UJ

Konferencja rozpocznie się we czwartek 23 września 2021 r. po południu w auli przy ulicy Gronostajowej 7. Będzie to część historyczno – przedstawienie osiągnięć naszego Wydziału przez poprzednich Dyrektorów Instytutu oraz Dziekanów WBBiB, a także wykład plenarny zaproszonego gościa.

Pragniemy, by wykłady w trakcie których zaprezentowane zostaną nowe perspektywy interdyscyplinarnych nauk biologicznych stały się także inspiracją dla naszych pracowników, doktorantów i studentów. Głównym wykładowcą w pierwszym dniu  konferencji będzie profesor Virginijus Šikšnys z Uniwersytetu Wileńskiego – jeden z odkrywców CRISPR/Cas9 jako metody edycji genów, laureat wielu nagród, w tym m.in. norweskiej Kavli Prize z 2018 roku, którą otrzymał wraz z ubiegłorocznymi noblistkami. 

W drugim dniu konferencji – tj. w piątek 24 września – przewidujemy pięć sesji plenarnych. Obok spotkania w auli planujemy także internetową transmisję prelekcji, by zainteresować nimi jak największą liczbę osób w Polsce i za granicą. 

Oprócz tego zorganizujemy także sesję posterową (elektroniczną) przedstawiającą osiągnięcia poszczególnych zespołów WBBiB oraz dokumentującą najnowsze badania prowadzone na Wydziale. 

Oba dni zakończą się spotkaniami towarzyskimi, które będą zorganizowane odpowiednio w centrum Krakowa oraz na terenie III Kampusu. Będzie to wyjątkowa okazja do odświeżenia i pogłębienia kontaktów. Chcemy, by te dwa piękne dni wrześniowe – na tę okoliczność nie będziemy mieć zastrzeżeń do ocieplenia klimatu – były okazją do spotkania nie tylko w gronie obecnych pracowników naukowych, doktorantów i studentów Wydziału, ale także w gronie naszych Seniorów, którym tak wiele wszyscy zawdzięczamy, pracowników administracyjnych i personelu pomocniczego oraz osób, które karierę naukową zaczynały studiując i pracując w IBM/WBBiB i po krótszym lub dłuższym czasie zechcą nas odwiedzić. 

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego 
prof. dr hab. Józef Dulak